Sekret oszałamiającej aranżacji tarasu: Sprawdź to!Szukasz idealnego miejsca na organizację kolejnego spotkania? A może po prostu potrzebujesz nowej przestrzeni na świeżym powietrzu? Tak czy inaczej, nadszedł czas, aby zapoznać się z naszymi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi projektowania własnej przestrzeni na zewnątrz. Nic nie może się równać z łapaniem promieni na świeżym powietrzu, a biorąc pod uwagę tak wiele różnych projektów, nic dziwnego, że ludzie szukają relaksu na świeżym powietrzu. Od dużych, rozległych patio po intymne lanai - sprawdź nasze najlepsze pomysły na zaprojektowanie własnego patio.

Najpierw zaplanuj swoją przestrzeń

Zanim zaczniesz układać kostkę brukową, musisz się upewnić, że dysponujesz odpowiednią przestrzenią do zaprojektowania tarasu. Aby taras wyglądał jak najlepiej, musisz wiedzieć, jakich materiałów użyjesz. Jeśli taras ma służyć jako miejsce spożywania posiłków lub rozrywki, należy upewnić się, że jest równy i można na nim organizować duże przyjęcia. Pomyśl także o materiałach i bezpieczeństwie. Czy będziesz używać grzejników? Czy przestrzeń będzie wykorzystywana do przygotowywania jedzenia? Upewnij się, że masz do tego odpowiednie miejsce, aby nie musieć się martwić o uszkodzenie mebli lub sprzętu.

Wybierz odpowiednie materiały

Teraz, gdy masz już odpowiednią przestrzeń, czas pomyśleć o materiałach, których będziesz używał. Jeśli dekorujesz dużą przestrzeń na zewnątrz, musisz wybrać materiały, które są trwałe i wytrzymają próbę czasu. Warto również zastanowić się, jaki jest Twój budżet, aby nie przekroczyć swoich możliwości. Technrattan to syntetyczny rattan, który jest zarówno trwały, jak i odporny na promieniowanie UV. Jest to dobra alternatywa, jeśli nie masz miejsca na tradycyjny ogród lub mieszkasz w klimacie, który nie pozwala na sadzenie roślin na zewnątrz. Jest również łatwy w utrzymaniu - można go czyścić wilgotną szmatką. Dostępne są w różnych kolorach, a większość elementów zaprojektowano tak, aby można je było układać wedle potrzeb, co umożliwia tworzenie niepowtarzalnych kompozycji.

 

Autorka