Stwórz relaksującą atmosferęJedną z najlepszych rzeczy w patio inspirowanym stylem śródziemnomorskim jest to, że może być ono wykorzystywane zarówno do organizowania formalnych, jak i nieformalnych imprez. Można na przykład urządzać tam przyjęcia w letnie wieczory, gdy pogoda jest chłodniejsza, lub lżejsze imprezy w ciągu dnia. Aby stworzyć relaksującą atmosferę, ważne jest zastosowanie oświetlenia, które uzupełni przestrzeń. Można na przykład użyć lampionów, które roztaczają wokół kaskadę światła, lub jasnych reflektorów, które tworzą spokojną poświatę. Można również dodać elementy relaksujące, takie jak wiszące rośliny o delikatnej fakturze, które rzucają miękkie światło na przestrzeń. Można na przykład stworzyć motyw palmy, wykorzystując wiszące rośliny i ozdobną kratę, aby uzyskać tropikalny wygląd.

Ubierz przestrzeń za pomocą akcentów

Jeśli chcesz stworzyć stylową przestrzeń na zewnątrz, nie poświęcając na to zbyt wiele czasu ani wysiłku, jedną z opcji jest dekorowanie jej akcentami. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz małe patio i chcesz je maksymalnie wykorzystać. Można na przykład postawić na nim zestaw mebli ogrodowych z technorattanu i wykorzystać ją jako punkt centralny. Możesz także użyć drobnych akcentów, aby uzyskać bardziej wyrafinowany wygląd. Można na przykład użyć stylowego wiszącego kosza, aby dodać przestrzeni odrobinę elegancji. Inne akcenty, które doskonale pasują do patio inspirowanego stylem śródziemnomorskim, to egzotyczne rośliny, donice z kamienia ozdobnego i włoskie oświetlenie wiszące.

Dodaj proste elementy geometryczne

Aby uczynić swój taras bardziej wyjątkowym i niezapomnianym, możesz dodać do niego proste elementy geometryczne. Na przykład, możesz użyć geometrycznego wzoru na podłodze, stworzyć geometryczny wzór z doniczek z roślinami, a także sprawić, że sufit będzie wyglądał jak niebo, używając geometrycznych wzorów. Możesz także użyć wzorzystych lub kolorowych mebli, aby wprowadzić do wnętrza elementy geometryczne. Na przykład ściany w nastrojowym szarym kolorze i kolorowy dywan na podłodze pozwolą stworzyć dramatyczną przestrzeń. Istnieją również wzory geometryczne, które można wykorzystać do udekorowania przestrzeni. Możesz zdecydować się na styl marokański, w którym wzory geometryczne nawiązują do motywu pustyni lub oazy.

 

Autorka